מגזין מקסוס

אחרי האוטובוסים: צ’יינה מוטורס נכנסת לשוק הרכבים הפרטיים

ליאור נגה | 08.02.2021 | אתר ביזנעס

קבוצת צ’יינה מוטורס, יבואנית מותגי תחבורה מובילים בעולם, שחוללה תחרות בשוק האוטובוסים בישראל, נכנסת לשוק הרכבים הפרטיים • משיקה שני רכבים חדשים מבית MAXUS: משפחתי חשמלי ומסחרי חשמלי • במקום אולם תצוגה – הגעה לנסיעת מבחן עד בית הלקוח

EUNIQ 5 של MAXUS, חברת בת של SAIC יצרן הרכב הגדול בסין, יגיע ברבעון הקרוב לישראל. ה-EUNIQ 5 יהיה הסנונית הראשונה מבין מספר דגמים נוספים שתייבא הקבוצה במהלך השנה הקרובה. EUNIQ 5  מגיע בגרסה המפוארת, עם שבעה מקומות ישיבה, באורך 4.82 מ’, גובה 1.78 מ’, סוללה 52.5kw, מנוע 100% חשמלי עם טעינה מהירה (DC) ו-AC לטווח נסיעה מקסימלי של 400 ק”מ (WLTP), ומערכות בטיחות ומולטימדיה מתקדמות. מחיר ה- EUNIQ 5 החל מ-198,194 שקל.

לצידו, הקבוצה תייבא לראשונה את הרכב המסחרי החשמלי המתקדם ביותר, E-DELIVER 3 גם הוא מבית MAXUS. E-DELIVER 3, מגיע בשתי תצורות- קצר וארוך. אורכו של הדגם הארוך 5.14 מ’, גובהו 1.9 מ’, משקל כולל של  2,630 ק”ג בעל כושר העמסה של 990  ק”ג, סוללה 52.5kw  וטעינה מהירה (DC) ו-AC לטווח נסיעה מקסימלי של 342  ק”מ (WLTP), מסך מגע 7” ומערכות בטיחות מתקדמות. מחיר ה-EDELIVER3 החל מ- 169,077 שקל.

קבוצת צ’יינה מוטורס ביצעה מהפכה בשוק האוטובוסים בישראל עם מותג האוטובוסים YUTONG, בכניסה לתחום המשאיות עם המותג JAC, ובתחום הצמ”ה עם באגרים של המותג SANY. כעת, תפעל הקבוצה באותה המתכונת בשוק הרכבים הפרטיים והמסחריים שנשלט בשנים האחרונות ע”י מספר מצומצם של יבואנים. בנוסף, בשל מגבלות הקורונה, הקבוצה מציגה סטנדרטים חדשים בנושא השירות כאשר אולם התצוגה המסורתי יוחלף בשירות אישי כשאנשי המכירות של הקבוצה יגיעו עם רכבי MAXUS עד לבית הלקוח הפוטנציאלי לנסיעת מבחן והיכרות.

צ’יינה מוטורס, הוקמה בשנת 2009 ע”י איש העסקים יצחק קויפמן, והפכה תוך מספר שנים לאחת החברות המובילות בתחום התחבורה בישראל. החברה היא הזכיינית של מספר יצרני כלי רכב סיניים ויצרני ציוד כבד: אוטובוסים, משאיות, רכבות, מיניוואנים, כלי רכב חשמליים, ציוד הנדסי, חלקי חילוף ועוד. הקבוצה היא השגרירה הישראלית של תעשיית הרכב הסינית ומשתפת פעולה עם מספר מותגים מהמובילים בסין.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא Hy1AKJl11O_531_496_1992_1121_0_x-large.jpg

יצחק קויפמן, יו”ר קבוצת צ’יינה מוטורס: “מהפכת הרכב החשמלי בישראל עולה שלב ובשנים הקרובות נראה מעבר חד לרכבים אלו על חשבון הרכבים המסורתיים המזהמים, הן בשוק הפרטי והן בשוק המסחרי. סין מובילה בעולם את תחום הרכב החשמלי עם מגוון יצרנים ברמות שונות.

“מהניסיון שלנו ישנה חשיבות רבה באיכות  היצרן ומוצריו ולכן לאחר בחינות מעמיקות בחרנו להביא לארץ את רכבי MAXUS האיכותיים, מבית SAIC היצרנית הגדולה ביותר בסין.

“בשלב הראשון בחרנו להביא את Euniq5 המשפחתית החשמלית בעלת שבע מקומות ברמת גימור יוקרתית ובדרגת בטיחות גבוהה. הדגם כיום הוא להיט במספר מדינות באירופה. כפי שפתחנו את התחרות בתחום האוטובוסים אשר יצר מהפכה בשוק, כך נעשה גם בתחום הרכבים החשמליים הפרטיים עם Euniq5  ודגמים נוספים שיגיעו בעתיד הקרוב. צ’יינה מוטורס גאה להוביל את המהפכה בתחום הרכבים החשמליים בישראל”.

לחצו כאן לקריאת הכתבה באתר ביזנעס »

כתבות נוספות

האתר משתמש ב- "קבצי עוגיות" (Cookies) לפרטים »