מגזין מקסוס

MAXUS החשמלית בישראל

רוני נאק | אתר שטח

קבוצת צ'יינה מוטורס, שהצליחה ליצור הפרעה מהותית בשוק האוטובוסים בישראל, הודיעה אתמול על תחילת השיווק של שני דגמים פרטיים ראשונים. מדובר במותג הרכב הסיני MAXUS (חברת בת של SAIC שאת מוצרי MG שלה אנו מכירים מלובינסקי) אשר בשלב ראשון יציעו למכירה רכב מסחרי וגם מיניוואן חשמלי ראשון בישראל.

המיניוואן החשמלי נקרא Euniq5 וישווק ברמת אבזור אחת, גבוהה במיוחד. למיניוואן 7 מושבים, בסיס גלגלים ארוך של 280 ס"מ, אורך כולל של 482 ס"מ רוחב וגובה של 182 ו-177 ס"מ בהתאמה. הכוח מגיע ממנוע חשמלי יחיד המניע את הגלגלים הקדמיים ולו תפוקה של 174 כ"ס ו-31 קג"מ. סוללת ליתיום עם קיבולת של 52.5 קוט"ש מעניקה טווח של עד 400 ק"מ (WLTP). ל-Euniq5 אפשרות לטעינה מהירה בעמדת DC בה תקבלו עד 80% טעינה ב-30 דק' או פחות. טעינה מעמדת טעינה בתית AC תארך כ-8 שעות.

בנוסף ה-Euniq5 מצויד בבקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטיה מנתיב, מצלמת חניה וכמובן מערכות בקרת יציבות ומשיכה. בתחום הנוחות ראוי לציין ריפודי עור על כל המושבים, תאורת LED מלאה לפנים ומאחור, קוקפיט דיגיטלי, משטח טעינה אלחוטי, התנעה וכניסה ללא מפתח ועוד. האחריות הכוללת היא ל-5 שנים כאשר הסוללה מקבלת 8 שנים ו/או 160 אלף ק"מ אחריות.

המחיר של Maxus Euniq5  מתחיל ב-198,194 שקלים.

במקביל מתחילה צ'יינה מוטורס לשווק את E-Deliver 3. מסחרית חשמלית עם כשר טעינה של עד 990 ק"ג ובתצורות מרכב ארוך או קצר. למסחרית טווח של עד 342 ק"מ (WLTP) ויכולת טעינה מהירת לסוללת הליתיום.

מחיר E-Deliver 3 מתחיל ב-169,077 שקלים

לחצו כאן לקריאת הכתבה באתר שטח »

כתבות נוספות

האתר משתמש ב- "קבצי עוגיות" (Cookies) לפרטים »